Porady i recenzje

Wilton – sposób na udane ciasto

Każda osoba zajmująca się pieczeniem lub ozdabianiem wyrobów cukierniczych (zarówno zawodowo, jak i prywatnie) natrafia w swojej karierze kulinarnej na produkty firmy Wilton. I trudno się temu dziwić, gdyż przedsiębiorstwo ze Stanów Zjednoczonych – zajmujące się produkcją szeroko pojętych akcesoriów do pieczenia oraz dekorowania ciast i tortów – to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i uznanych marek w dziedzinie cukiernictwa.

Jej historia sięga lat 30 – tych ubiegłego wieku, kiedy to zakochany w słodkościach Dewey McKinley Wilton postanowił podzielić się swoją pasją z innymi amatorami wypieków. W ten sposób powstała firma, która dzisiaj sprzedaje kilka tysięcy produktów – od podręczników kulinarnych, poprzez różnorodne akcesoria cukiernicze, aż do produktów spożywczych służących do dekoracji deserów.

Krótka historia firmy Wilton

Pierwsze początki międzynarodowej ekspansji firmy Wilton sięgają roku 1929, kiedy to jej założyciel – Dewey McKinley Wilton – wraz z żoną otworzył szkołę dekorowania ciast i tortów. Jej uczniami byli nie tylko rodowici Amerykanie, ale także członkowie grup imigranckich – zwłaszcza z Niemiec i Francji. I chociaż lata 30 – te XX wieku to czasy Wielkiego Kryzysu, to firmie Wilton udało się z niego wyjść bez większych strat. Przez cały kryzysowy okres nie miała problemów z naborem uczniów (zwłaszcza wśród cukierników, kucharzy i szefów kuchni), którzy pod okiem mistrza nabywali wprawy w technikach dekoracyjnych. Sukces szkoły sprawił, iż Dewey McKinley Wilton zapragnął podzielić się swoimi nowatorskimi metodami z szerszym gronem odbiorców.

Dlatego też w 1954 roku opublikował książkę instruktażową, z której czytelnicy mogli zaczerpnąć pomysły na ozdabianie swoich wypieków. Początkowy nakład wynosił zaledwie 10 tysięcy sztuk, ale ogromna popularność wydawnictwa sprawiła, iż już 10 lat później sprzedaż przekroczyła 200 tysięcy egzemplarzy. Wydanie książki przyniosło niespodziewane rezultaty – czytelnicy byli tak zachwyceni przedstawianymi przepisami, iż zapragnęli posiadać w swojej kolekcji wszystkie produkty i akcesoria zastosowane do zaprezentowanych dekoracji. Dewey McKinley Wilton wyszedł naprzeciw ich oczekiwaniom i zaczął je produkować na masową skalę. Od tego czasu marka Wilton na stałe zadomowiła się w dziedzinie cukiernictwa i z każdym rokiem zdobywa coraz szersze grono wielbicieli.

Produkty marki Wilton

Pierwsze produkty marki Wilton, z których firma zasłynęła jeszcze w latach 50 – tych ubiegłego wieku to kolorowe i przejrzyste podręczniki opisujące różnorodne metody dekorowania i ozdabiania wyrobów cukierniczych. W tym zakresie niewiele się zmieniło, gdyż firma do dnia dzisiejszego wydaje publikacje zawierające gotowe przepisy, pomysły i inspiracje oraz wskazówki ułatwiające stworzenie niebanalnych deserów. Oprócz tego firma Wilton zasłynęła z produkcji akcesoriów, przyborów i produktów sprawiających, iż pieczenie i dekorowanie ciast to czysta przyjemność. W jej ofercie można zaleźć między innymi:

– przybory do wypieków (foremki, blaszki, tylki, szpatułki, rękawy cukiernicze, plastikowe pojemniki, foremki do wycinania kształtów, maty do wałkowania ciasta, kraty do studzenia, podstawki obrotowe),

– akcesoria do dekoracji (naklejki, papilotki, świeczki, żele, ozdoby na patyczkach, cukry w różnych kolorach, ozdobne patyczki, figurki, końcówki do lukru, ozdoby wykonane z cukru)

– produkty spożywcze (posypki, lukry, barwniki, aromaty, polewy, gotowe masy).

Na uwagę zasługuje zestaw do pieczenia tortów w kształcie księżniczki, który pozwala na wyczarowanie urodzinowego tortu dla każdej kilkulatki. Dodatkowo w ofercie firmy Wilton znajdują się też różnorodne opakowania i torebki (w które można zapakować przygotowane słodkości) oraz podkładki i serwetki, na których ciasta i torty prezentują się naprawdę smakowicie.

Firma Wilton w ciągu kilkudziesięciu lat opanowała rynek cukierniczy i sprawiła, iż pieczenie i ozdabianie deserów może być nie tylko łatwe, ale także bardzo przyjemne. Produkty marki Wilton pozwalają stworzyć zachwycające wypieki, które charakteryzują się oryginalnością i niebanalnością. Wykorzystując produkty tej znanej marki w łatwy sposób można przygotować urodzinowy tort, okolicznościowe ciasto, niedzielny deser czy świąteczny poczęstunek. Z Wiltonem każdy amator cukiernictwa stworzy małe dzieło sztuki, które zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *