Porady i recenzje

Oryginalny pomysł na jesienną imprezę

Początek jesieni to ostatni dzwonek na organizację plenerowej imprezy. Wprawdzie pogoda staje się coraz bardziej nieprzewidywalna i często leje deszcz, ale ciągle często zdarzają się dni ciepłe i słoneczne. Warto z nich korzystać.
Impreza plenerowa może być zorganizowane niezależnie od okazji. Coraz większą popularnością cieszą się plenerowe śluby, co dowodzi, że nie istnieją okazje zarezerwowane dla imprez w pomieszczeniach. Chrzciny, urodziny, rocznica to doskonały pretekst do organizacji imprezy na świeżym powietrzu. O ile sprzyja temu pogoda.

Gdzie zorganizować imprezę plenerową?

Jeżeli dysponujecie własnym ogrodem, sprawa jest oczywista. Jednak, gdyby organizacja imprezy plenerowej wymagała dysponowania własnym terenem, ten sposób celebrowania ważnych uroczystości byłby zarezerwowany dla wąskiej grupy osób. Na szczęście przyjęcie można urządzić na przykład w parku, na osiedlowym skwerze lub na polanie piknikowej. Należy się tylko upewnić, że zarządca terenu pozwala na organizację prywatnych imprez.

A co z jedzeniem?

Po wybraniu miejsca i zaproszeniu gości przychodzi pora na organizacje poczęstunku Doskonałym pomysłem jest catering na imprezy plenerowe. Warszawa i miejscowości podwarszawskie to obszar na, którym działa wiele firm cateringowych. Dlatego znalezienie odpowiedniej oferty nie powinno stanowić większego problemu.

Przy wyborze firmy cateringowej warto kierować się przede wszystkim oferta gastronomiczną. W końcu apetycznie wyglądające i wspaniale smakujące przystawki i dania główne to absolutna podstawa. Jednak nie należy zapominać o innych elementach oferty, takich jak zapewnienie mebli lub obsługi kelnerskiej. Bez tego trudno o udaną imprezę.

Ważne jest również, aby firma cateringowa dysponowała infrastrukturą chroniącą przed zmiennymi warunkami pogodowymi. Do takich sprzętów można zaliczyć namioty i parasole ogrodowe. Dzięki ich zapewnieniu nie będziemy się martwić nieoczekiwanym deszczem, który mógłby popsuć dobrą zabawę.

Dlaczego impreza plenerowa?

Dlaczego warto zorganizować przyjęcie w plenerze? Powodów jest wiele. Najważniejszy to przestrzeń. Imprezy plenerowe stwarzają znacznie większe możliwości od tych organizowanych w domach lub restauracjach. Po pierwsze można zaprosić większą liczbę gości. Po drugie w parkach lub na polanach można bez problemu wygospodarować duże miejsce do zabaw dla dzieci. Można również podzielić miejsce imprezy na strefy dedykowane różnym atrakcjom. I tak strefa, w której serwowane będą posiłki może być oddzielona od strefy relaksu i wypoczynku. W ten sposób zapewnimy gościom znacznie większy komfort.

Kolejnym ważnym atutem imprez plenerowych jest możliwość serwowania dań z grilla. Trudno wyobrazić sobie takie menu podczas imprezy domowej. Natomiast w parku czy na skwerze jest to jak najbardziej możliwe. Dlatego imprezy plenerowe będą doskonałe dla osób lubiących aromat i smak grillowanych mięs, warzyw i owoców.

Źródło: Gold Catering – Catering na urodziny Warszawa

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *