Porady i recenzje

Czym zaskoczyć gości na sylwestrowej imprezie?

Pożegnanie roku zawsze chcemy spędzić hucznie. Mówi się, że jaki Sylwester, taki cały rok następny. Nie dziwi zatem fakt, że zależy nam na tym, by impreza na pożegnanie i zarazem przywitanie nowego roku, była wyjątkowa. To z tego powodu, nie tylko ważne jest towarzystwo i muzyka, ale menu sylwestrowe również powinno stać na najwyższym poziomie.

Przekąski to podstawa

Idealne menu na Sylwestra to przede wszystkim przekąski. Powinny one być przede wszystkim smaczne i pożywne, by szybko regenerowały siły po szalonych tańcach i zapewniały zastrzyk energii. Ważne również, by atrakcyjnie wyglądały. Tego wieczoru wszystko bowiem powinno być wyjątkowe, dlatego przekąski na imprezę muszą cieszyć zarówno podniebienie, jak i oczy. Idealnym pomysłem są roladki z ciasta francuskiego z łososiem, szpinakiem i serem białym sałatkowym. To połączenie smaku i atrakcyjnego wyglądu, który zachwyca różnorodnością kolorów, a jednocześnie jest to przekąska pełna wartości odżywczych i energii.

Ciasto francuskie i szpinak to węglowodany, a łosoś i ser to wręcz bomba białka. Tego typu przekąski zapewnią zastrzyk sił do przetańczenia całej nocy. Zawsze dobrze sprawdzają się proste, ale smaczne przekąski ze śledzi z cebulką. Są szybkie w jedzeniu i lubią je niemal wszyscy. Fajnym pomysłem mogą okazać się brokuły zapiekane w cieście i bułce tartej. To potrawa, która spełnia wszystkie wymogi, jakimi powinny cechować się idealne przekąski na Sylwestra. Jest to dosyć nietypowa potrawa, atrakcyjna wizualnie i smaczna. Zawsze, idealnym dodatkiem do imprezy, są przekąski w postaci smażonych krążków cebulowych. Jeżeli interesują cię wyjątkowe przekąski na sylwestra, którymi zaskoczysz swoich gości, sprawdź stronę https://kulinarneprzeboje.pl/najlepsze-przekaski-i-menu-sylwestrowe/ i znajdź swoją inspirację.

Menu sylwestrowe bez sałatek? Zdecydowanie nie!

Obok szybkich przekąsek, podstawą każdego menu na Sylwestra są różnego rodzaju sałatki, zarówno warzywne, jak i owocowe. Zawsze pełnią one rolę szybkiego uzupełnienia węglowodanów, które zapewnią energią do szalonej zabawy. Ich olbrzymią zaletą jest możliwość porcjowania. Można nałożyć na talerz dokładnie tyle, ile zamierzamy zjeść. Nie trzeba zatem na siłę konsumować zbyt dużej porcji. Sałatki są pyszne i mają formę szybkiej przekąski, co idealnie sprawdza się podczas sylwestrowej zabawy.

Nie zapominaj o słodkościach

Wreszcie żadna impreza sylwestrowa nie powinna odbywać się bez obecności słodkich pyszności. Do wyboru mamy całą gamę ciast. W przypadku Sylwestra, idealnie sprawdzą się szybkie ciasta, które nie wymagają pieczenia. Wykonuje się je na podstawie przygotowanych kremów i mas galaretkowych. Na spód ciasta z kolei bardzo dobrze nadają się herbatniki. Słodkości tego typu przygotowuje się szybko, są one smaczne i zawsze umilają zabawę. Dodatkowo, tej nocy można je spożywać bez obawy o przytycie. Nadmiar przyswojonych kalorii, szybko spali się na parkiecie.

Tradycyjne przekąski

Czasami najprostsze rozwiązania bywają najlepszymi posunięciami. Warto skorzystać także z tradycyjnych podpowiedzi na przekąski sylwestrowe. Mają one typowo imprezowy charakter. Wśród nich należy wymienić minikanapeczki czy znane i lubiane przez wszystkich koreczki. Jedną mogą mieć charakter warzywny (np. z oliwkami, papryką, pomidorkami), inne mogą składać się np. z sera i żurawiny. Możliwości eksperymentowania są szerokie. Warto kierować się inspiracjami, które będą stanowiły coś nowego. Poszukiwanie innowacyjnych smaków zawsze sprawia dużo przyjemności, a goście docenią kreatywność i świeże podejście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *