Szparagowych wariacji ciąg dalszy! Tym razem w cytrynowej odsłonie w towarzystwie pysznej piersi z kurczaka. Proste, szybkie, jednogarnkowe danie, które przygotujecie w 20 minut! W sam raz na zabiegany dzień. Cytrynowe szparagi i kurczak w połączeniu z cytrynowo-miodowym sosem sprawiają, że nie sposób oderwać się od talerza. Słodko-kwaśne smaki na pewno skradną Wasze podniebienia. Cytrynowe szparagi z piersią kurczaka polecają się na obiad! Kto się skusi? 😉
Składniki:
- 400 g piersi z kurczaka
- 200 g szparagów
- ¼ szklanki mąki
- 1½ cytryny + sok z połowy cytryny
- 2 łyżki masła + 2 łyżki do sosu
- 2 łyżeczki miodu
- sól, pieprz czarny, pieprz cytrynowy
Sposób wykonania:
- Umyte i osuszone piersi z kurczaka kroimy wzdłuż tworząc 2 filety. Każdy filet doprawiamy solą i pieprzem czarnym. Następnie obtaczamy każdy filet w mące i smażymy na średnim ogniu na 2 łyżkach masła, po kilka minut na każdej stronie do uzyskania złotego koloru. Podczas smażenia posypujemy kurczaka odrobiną pieprzu cytrynowego.
- Kurczaka przekładamy na talerz i przykrywamy folią żeby nie wystygł. Na tę samą patelnię wrzucamy szparagi, dodajemy odrobinę soli, polewamy połową soku z cytryny i smażymy je przez kilka minut, aż nabiorą soczystego, zielonego koloru. Przekładamy je na talerz. Usuwamy z patelni przypalone kąski jeżeli takie są.
- Cytryny kroimy w plastry, następnie układamy je na tej samej patelni i smażymy na każdej ze stron po ok 2-3 minuty aż się skarmelizują (możemy tu dodać 1 łyżeczkę masła by uniknąć przypalenia). Ściągamy cytryny na talerz, a do patelni dodajemy miód, resztę soku z cytryny i pozostałe masło. Mieszamy do rozpuszczenia masła i połączenia składników. Na talerzach układamy szparagi, na nie kładziemy naszego kurczaka i plastry cytryny, a całość polewamy sosem. Gotowe!
