Porady i recenzje

Blaty kuchenne z drewna – dlaczego warto je wybrać?

Drewno jest naturalnym materiałem, z którego powstaje ogromna ilość przedmiotów użytkowych. Począwszy od mebli, przez materiały do wykańczania wnętrz a na drobnych przedmiotach dekoracyjnych skończywszy. Na liście rzeczy, które powstają z drewna są także blaty kuchenne. Jeszcze kilka lat temu pojawiały się w polskich domach sporadycznie, ale z miesiąca na miesiąc to się zmienia i Polacy coraz chętniej wybierają drewniane blaty zamiast obłogowanych czy laminowanych. Dlaczego tak się dzieje? Postanowiliśmy odpowiedzieć na to pytanie.

Doceniamy naturalne materiały

Od pewnego czasu Polacy zaczęli stawiać na naturalne, ekologiczne materiały. W naszych domach pojawiają się coraz częściej materiały biodegradowalne takie jak np. drewno. Doceniamy nie tylko ich naturalność, ale także piękny wygląd i funkcjonalność. W przypadku drewnianych blatów kuchennych do wyżej wspomnianej listy zalet można dodać także łatwość w odnawianiu. Jeśli warstwa zewnętrzna blatu zostanie zniszczona – wystarczy zeszlifować ją i pokryć nową warstwą impregnatu – lakieru lub oleju.

Szeroki wybór

Przez ostatnie lata Polacy nauczyli się, że nie trzeba brać, tego, co jest, ale można poszukać tego, co nam się podoba. To założenie doskonale sprawdza się jeśli mówimy o blatach kuchennych. Obecnie mamy dostęp do setek modeli wykonanych różnymi technikami z bardzo różnych gatunków drewna. Jeśli nie podobają nam się blaty produkowane przez jednego stolarza, zawsze możemy skorzystać z usług innego, albo zamówić wymarzony blat u trzeciego. Duża liczba wykonawców sprawia, że to my decydujemy, co wybrać.

Krajowe i egzotyczne

W zakładach stolarskich mamy do wyboru produkty wykonane zarówno z naszych, polskich gatunków drewna jak i z drewna egzotycznego. Zarówno rodzime jak i tropikalne drewno ma swoje wady i zalety. Gatunki egzotyczne są bardziej odporne na wodę i polskie szkodniki, natomiast drewno z krajowych drzew jest bardziej różnorodne i znacznie tańsze.

Cena

Cena drewna i produktów drewnianych nigdy nie była niska. Obecnie jednak jest ona bardziej akceptowalna przez polskich konsumentów. Polacy coraz częściej kupują produkty droższe, ale lepszej jakości. Co jest związane z m.in. z wyższymi dochodami naszych rodaków.

Zainteresowanie produktami wykonanymi z naturalnego drewna z roku na rok rośnie. Coraz chętniej sięgamy po meble i dodatki drewniane, które są ładne, trwałe i funkcjonalne. Sta nas także na coraz więcej. Dlatego też tak chętnie zmieniamy blaty wiórowe na znacznie lepsze blaty drewniane.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez Gepetto stolarnię specjalizującą się w produkcji paneli ściennych i blatów drewnianych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *